Jaké jsou výhody, když si s.r.o. zakládáte sami u notáře?

Je to nejlevnější a trvá to pouze jeden den. Není potřeba využívat žádné prostředníky
či přeprodejce ready-made společností, stačí navštívit notáře.

1 U notáře je založení s. r. o. nejlevnější

Podle našich zákonů bez notáře s. r. o. založit nelze. Každý prostředník či zprostředkovatel tedy nakonec nevyhnutelně musí notáře navštívit. Vy pak zaplatíte odměnu notáře + cenu za zprostředkování. Pokud se k notáři vypravíte sami, náklady na zprostředkování odpadají a vy dostanete nejnižší možnou cenu, která je u všech notářů stejná. Někteří zprostředkovatelé tvrdí, že jejich ceny jsou stejně nízké jako ty od notáře, ale tyto sazby často podmiňují nákupem dalších služeb. Například pronájmem virtuálního sídla společnosti, a to až na několik let dopředu. Pokud se přece jen rozhodnete využít služeb zprostředkovatele, dobře se ujistěte, za co platíte, a nenechte se napálit. V každém případě platí, že přímo od notáře získáte spol. s r. o. bezpečně a nejlevněji.

Založení sro
Založení sro

2 U notáře je založení s. r. o. nejrychlejší

Při zakládání spol. s r. o. přímo u notáře ušetříte také čas. Ačkoli je na trhu řada zprostředkovatelských nabídek, které slibují expresní nebo zrychlené založení, ve skutečnosti nic rychlejšího než vypravit se k notáři neexistuje. Pamatujte, že každý zprostředkovatel k notáři musí v každém případě vyrazit také – jiný postup naše zákony neumožňují. Notář vaši nově vzniklou společnost ihned zapíše do obchodního rejstříku a vy můžete podnikat. Proces zpravidla trvá pouhý jeden den. To je velká výhoda pro ty, kteří na start svého podnikání pospíchají. Celý proces založení není nijak složitý a zvládne ho opravdu každý. Nepodléhejte cizímu přesvědčování ani vlastnímu dojmu, že běžný občan se s právníkem nedomluví, že jej právník „obalamutí“, není to pravda. Notář je vzdělaný odborník, který je tu od toho, aby vám vše vysvětlil a pomohl vám vyvarovat se zbytečných průtahů a zdržení.

 

3 S notářem neriskujete

Notář je státem jmenovaná osoba s právnickým vzděláním. Každý notář složil notářskou zkoušku a je členem Notářské komory ČR, nejvyššího orgánu notářské samosprávy. Notář má ze zákona povinnost mlčenlivosti, takže máte jistotu, že nijak nezneužije ani nezveřejní vaše informace. Zprostředkovatel po vás bude vyžadovat vaše osobní údaje, zplnomocnění a řadu více či méně citlivých dat, ale ze zákona povinnost mlčenlivosti nemá. Ať už se rozhodnete založit společnost sami, či pomocí zprostředkovatele, vždy pamatujte na důslednou ochranu svých informací a osobních údajů.

Založení sro