S.r.o. se stejně jako ostatní podnikatelé musí registrovat k platbě daní a ostatních povinných plateb (např. u sociální či zdravotní pojišťovny), po zápisu s.r.o. notářem do obchodního rejstříku obdrží jednatelé přístupové údaje do datové schránky a poštu z ní musí přebírat.
S.r.o. musí vést účetnictví, podávat daňové přiznání, platit daně, pokud má s.r.o. zaměstnance, musí za ně platit odvody a plnit všechny povinnosti, které má zaměstnavatel. Minimálně jednou ročně musí uspořádat valnou hromadu, přičemž k některým rozhodnutím nejvyššího orgánu musí přizvat notáře. Musí povinně některé údaje zveřejňovat v obchodním rejstříku.
Pokud chce změnit podnikání, tak musí mít odpovídající živnostenské či jiné oprávnění, předmět podnikání je povinnou náležitostí společenské smlouvy s.r.o. a změnu předmětu podnikání je třeba provést u notáře, notář změnu zapíše i do obchodního rejstříku. Pokud má s.r.o. provozovnu, musí ji označit podle živnostenského zákona.
S.r.o. také musí uvádět název společnosti, sídlo, IČ, údaj o zápisu v obchodním rejstříku (včetně spisové značky) na objednávkách, obchodních dopisech, internetových stránkách a fakturách.
Související články k tématu
- Náklady na založení s.r.o.
- Stručně ke zvýšení a snížení základního kapitálu s.r.o.
- Založení s.r.o. cizincem
- Práva a povinnosti jednatele s.r.o.
- Práva a povinnosti společníka s.r.o.
- Jak vybrat obchodní firmu s.r.o.
- Společnost na klíč: výhody a nevýhody
- Vznik společnosti s ručením omezeným
- Výhody a nevýhody společnosti s ručením omezeným
- Vklad do společnosti s ručením omezeným
- Orgány společnosti s ručením omezeným
- Jaký je základní kapitál pro založení s.r.o.
- Jak dlouho trvá založení s.r.o.
- Jaké jsou výhody založení s.r.o. v porovnání s ready made společností