Před riziky podnikání vás ochrání notář

Před riziky podnikání vás ochrání notář

V době vysoké inflace a nepředvídatelných změn je vhodnou volbou využít služeb notáře. K zahájení podnikání prostřednictvím s.r.o. vám pak postačí sepsat u notáře zakladatelskou listinu či společenskou smlouvu v podobě notářského zápisu.

Před riziky podnikání vás ochrání notář
Zdroj: Freepik.com

Co taková zakladatelská listina musí obsahovat? Osobní údaje společníka, obchodní firmu společnosti, tedy název, předmět podnikání, výši vkladu společníka, určení jednatele. Není to nic složitého, zvládnete to sami i bez zprostředkovatele, nemusíte kupovat firmu na klíč, nemusíte k prodejci ready-made společností, nemusíte si objednávat založení společnosti na klíč.

Sepsání zakladatelské listiny, právní poradenství související se založením s.r.o., potřebná notářská ověření podpisu a zápis firmy do obchodního rejstříku vás budou stát od 5 000,– Kč včetně DPH. Odměna notáře je dána vyhláškou a kalkulačku odměny nepotřebujete. U zakladatelské listiny, která obsahuje jen povinné náležitosti, je dána paušální částkou.

Benefitem, který nabízí prodejci firem na klíč je společnost registrovaná k DPH, taková společnost ale nestojí 5 000,– Kč. S registrací k DPH vám pomůže ten, kdo firmě povede účetnictví a zvládne to obvykle do tří týdnů. O případné DPH při začátku podnikání před získáním registrace k DPH nepřijdete, odpočet lze uplatnit i zpětně.

Související články k tématu

Skip to content