Notářské služby pro podnikatele

Notářské služby pro podnikatele

Nejčastější službou, kterou notář poskytuje podnikatelům je vedle notářského ověření podpisu zakládání společností, a to především s.r.o. K založení firmy je vždy třeba notářský zápis.

Notářské služby pro podnikatele
Zdroj: Freepik.com

Začínající podnikatelé často slyší, že založení s.r.o. je složité, dlouhé a že je nejjednodušší koupit si firmu na klíč, tedy ready-made společnost. Je třeba ale vědět, že založení s.r.o. není v České republice ani složitá, ani drahá věc. Můžete je u notáře realizovat jak on-line, tak při osobní návštěvě.

Pokud chcete podnikat sami, můžete využit nejjednodušší zakladatelskou listinu a s tím spojený benefit, že neplatíte soudní poplatky za zápis s.r.o. do obchodního rejstříku. Postačí Vám jedna návštěva u notáře nebo se s ním můžete spojit on-line. Ještě několik měsíců budete muset před založením firmy zajít na živnostenský úřad, nicméně i to bude ve většině případů s plánovanou změnou zákona minulostí a na živnostenský úřad pošle příslušné podklady notář po zápisu s.r.o. do obchodního rejstříku.

Při založení jednoduchého s.r.o. nemusíte hledat kalkulačky odměny notáře, ani přemýšlet o tom, jak je složitý výpočet odměny notáře. Na paušální odměnu notáře kalkulačku nepotřebujete. Ready-made společnosti nabízí na prodej firmy, které jsou registrované jako plátci DPH, pak je ale jejich cena přinejmenším v řádu desítek tisíc korun.

I prodejce ready-made s.r.o. musí napřed k notáři, vyzkoušejte to sami. U notáře můžete mít založenou firmu během jednoho dne včetně DPH a zápisu do obchodního rejstříku i za cca 5 000,– Kč.

Související články k tématu

Skip to content