Jak založit s.r.o. ve 3 krocích

Je to nejlevnější a trvá to pouze jeden den. Není potřeba využívat žádné prostředníky
či přeprodejce ready-made společností, stačí navštívit notáře.

Věřte, že začít s podnikáním nikdy nebylo jednodušší. Vyrazte k notáři a už od zítřka můžete mít vlastní společnost s ručením omezeným.
Nečeká vás žádné papírování ani fronty, nemusíte mít statisíce na základní kapitál – jediné, co potřebujete, je dobrý nápad a odvaha jej uskutečnit. Tak do toho!

1 Domluvte si schůzku u notáře

Seznam notářů, telefonických kontaktů i vyhledávání podle lokality naleznete zde. Název společnosti promyslete předem, notář nebo pracovník notáře se vás na něj může zeptat hned při objednání – bude chtít prověřit, jestli společnost téhož názvu není již zapsána.

Co vzít s sebou? K notáři si vezměte občanský průkaz. Pokud sídlo společnosti nebude ve vaší vlastní nemovitosti, musíte doložit i souhlas vlastníka zvolené nemovitosti s umístěním sídla. Pokud obor vašeho podnikání předpokládá nutnou kvalifikaci, praxi či záruku druhé osoby, nezapomeňte přinést dokument, který splnění takového požadavku dokládá.

Domluvte si schůzku u notáře
Opatřete si živnostenské oprávnění

2 Opatřete si živnostenské oprávnění

Za živnostenský list příslušnému úřadu zaplatíte 1 000 Kč. Seznam úřadů podle lokality najdete zde.

3 Složte základní kapitál společnosti v kterékoliv bance

Ať už to bude jedna koruna, či několik desítek tisíc, doklad o založení podnikatelského účtu a potvrzení o složení základního kapitálu přineste zpět k notáři.

Složte základní kapitál společnosti v kterékoliv bance